Remonty / Modernizacje

STOŁÓWKA W KLINICE REHABILITACJI PEDIATRYCZNEJ

Nowa stołówka powstała w marcu 2018 roku – dzięki wspaniałemu prywatnemu Darczyńcy, pani Romanie Bojart zmodernizowaliśmy całe pomieszczenie, łącznie w z wymianą sufitu, podłogi oraz mebli. dzisiaj jest to miejsce jasne, kolorowe, przestronne co jest szczególnie ważne dla osób poruszających się na wózkach. W stołówce organizujemy warsztaty, spotkania, odbywają się też lekcje prowadzone przez nauczycieli ZSS Nr 78 w IPCZD.

SALA DOŚWIADCZANIA ŚWIATA

2 grudnia 2014 r. otworzyliśmy Salę Doświadczania Świata dla pacjentów i rodziców w Centrum Zdrowia Dziecka, którą zmodernizowaliśmy, dzięki wsparciu udzielonemu przez firmę PGNiG Termika. Nasi mali podopieczni biorą udział w zajęciach terapeutycznych prowadzonych pod opieką wyspecjalizowanej kadry rehabilitantów i pedagogów. W sali znalazły się m.in. łóżko wodne z matą wibracyjną, kolumny wodne, światłowody, solary i projektory a również inne urządzenia uaktywniające wszystkie zmysły.

ŚCIEŻKA PRZYRODNICZA

„Międzyleska ścieżka zdrowia” powstała w 2013 roku ramach projektu edukacyjnego „Wyczuj puls Mazowsza”. Pomysłodawcą projektu była nauczycielka geografii i przyrody w Zespołe Szkół Specjalnych Nr 78 w IPCZD -Pani Monika Wójtowicz. Wsparcia finansowego udzieliły – Fundacji PKO BP, PGNiG Termika, Fundacji BRE Banku, ENEA S.A, Fundacji PZU i Fundacji Ronalda Mc Donalda. Dzisiaj na ścieżce odbywają się zajęcia dydaktyczne i wychowawcze, jest ona miejscem relaksu i odpoczynku od codzienności szpitalnej dla pacjentów i ich rodziców.

Ścieżka znajduje się nieopodal Kliniki Pediatrii i Żywienia Pozajelitowego.

BIBLIOTEKA DZIECIĘCA

„Podaruj nowe życie bibliotece dziecięcej w Centrum Zdrowia Dziecka”

Projekt  realizowany był przez Stowarzyszenie „CENTRUŚ” i Zespół Szkół Specjalnych Nr 78 w IPCZD w 2012/2013 r. Polegał na modernizacji i remoncie biblioteki,  która została dostosowana  do potrzeb dziecka chorego i niepełnosprawnego. Pozyskano nowe wyposażenie, wymieniono księgozbiór. W czasie projektu pozyskaliśmy wsparcie finansowe od darczyńców korporacyjnych (Sanofi Aventis, PGNiG Termika, Ericsson Polska) i indywidualnych.

Ponadto pozyskano sprzęt multimedialny (e-czytniki, drukarki, programy multimedialne i nowe książki), który powiększył zaplecze dydaktyczne szkoły – sprzęt przekazały – Young Digital Projekt, Biblioteka Uczelni Łazarskiego, AkzoNobel.  Dzięki realizacji projektu nawiązaliśmy współpracę z bibliotekami w Dzielnicy Wawer, co zaowocowało wspólnymi zajęciami bibliotecznymi, odbywającymi się zarówno w IPCZD jak i poza murami szpitala. Dzisiaj biblioteka to miejsce przyjazne dziecku choremu – nowa zabudowa umożliwia swobodne przemieszczanie się po niej pacjentom poruszającym się na wózkach, regularnie odbywają się zajęcia biblioteczne w ramach Klubu Przyjaciół Książki czy Spotkań z Książką. Uczniowie podczas przerw międzylekcyjnych chętnie  odwiedzają bibliotekę – słuchają audiobooków, oglądają filmy, grają w gry edukacyjne.