O nas

Stowarzyszenie „CENTRUŚ” zostało założone we wrześniu 2010 r. przez pedagogów pracujących w Zespole Szkół Specjalnych Nr 78 w Instytucie „Pomnik- Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie. Stowarzyszenie działa na rzecz edukacji i wychowania pacjentów IPCZD oraz wspiera pracę ZSS Nr 78 na rzecz uczniów-pacjentów oraz działalność innych placówek  szkolnictwa przyszpitalnego.

Misją Stowarzyszenia jest pomoc dzieciom niepełnosprawnym i przewlekle chorym w przezwyciężaniu trudności wynikających z hospitalizacji.

Od 2010 r. – dzięki Darczyńcom i Sponsorom – pomogliśmy ponad 2000 dzieci poprzez:

• Organizację warsztatów plastycznych, artystycznych i muzycznych  w ramach akcji ” Ferie i Wakacje w szpitalu”
  • Organizację wycieczek i imprez plenerowych( m.in. Pikniki Edukacyjne)
  • Modernizację i budowę, m.in. biblioteki dziecięcej,  przyrodniczej ścieżki dydaktycznej , Sali Doświadczania Świata, remont stołówki dla pacjentów w Klinice Rehabilitacji Pediatrycznej, „Piesze ” Metro
  • Wyposażenia świetlic szkolnych w stoliki nałóżkowe, sprzęt multimedialny, gry i materiały kreatywne do zajęć
  • Organizację kiermaszy świątecznych i okolicznościowych